Aksident i rëndë, humbin jetën 6 persona

Një aksident i rëndë mëngjesin e sotëm u ka marrë jetën të paktën 6 personave.

Ngjarja ka ndodhur në urën Great Bel në Danimarkë, urë kjo që lidh ishujt e Zelandës dhe Fyn është mbyllur pas aksidentit.

Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti por mediat e huaja raportojnë se treni me  pasagjerë goditi një tren mallrash.

Shkak mendohet të jetë bërë edhe stuhia e fuqishme në Danimarkë ditën e sotme.