Tërbohet moti/ Temperaturat shkojnë -13 gradë dhe dëborë në të gjithë vendin

Mbrëmjen e sotme një pjesë e madhe e Shqipërisë do të mbulohet nga reshjet e.

Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë të huaj, edhe Shqipëria përfshihet në projekt

Shoqata e shoferëve të kamionëve në Kanada raportoi se sektori i transportit i mungon 48,000.

Viti i ri nis me tym e flakë në Shkodër, ja çfarë ndodhi

Një banesë është shkrumbuar nga flakët ditën parë të vitit 2019. Ngjarja është regjistruar rreth.

Foshnja e parë në këtë qytet të Italisë është një djalë shqiptar. Ja foto

Foshnja e parë e lindur në Parma të Italisë është një shqiptar i quajtur Noel..

Bëhuni gati! Temperaturat në minus dhe reshje bore, ja si do jetë moti në janar

Dimri i vitit që lamë pas ka qenë i butë dhe sikurse sinoptikanët e kishin parashikuar.

Kjo është tryeza më madhështore e festës së mbrëmshme

Nga Mentor Kikia E huazova këtë foto nga një postim në Facbook. Janë ekip mjekësh.

Rama jep çeqet e para për fëmijët e lindur në 2019: Kanë ardhur fiks si për…

Mëngjesin e parë të Vitit të Ri, Edi Rama ka shkuar në maternitetin Koço Glozheni,.

Qindra vetë të de.hur në spital, ja qyteti shqiptar ku bënë namin me pije mbrëmë

Festat e fundvitit shquhen shpesh për teprim me pijet dhe me sa duket këtë vit.

E madhe! Polici i bën testin e alkoolit, përgjigja e shoferit do ju bëjë të mbani barkun me dorë

Policia e Rrugore e Tiranës vijon kontrollet në kryeqytet për penalizimin e shoferëve që shkelin.

Temperaturat zbresin në -14 gradë celsius javën që vjen! Ja kush do jetë dita më e ftohtë

Ditët e para të muajit janar do të sjellin temperatura mjaft të ulëta në të.