Aksident i rëndë, humbin jetën 6 persona

Një aksident i rëndë mëngjesin e sotëm u ka marrë jetën të paktën 6 personave..

Ngjarje e rëndë/ Shpërthim në apartament, 4 persona humbin jetën

Një shpërthim i fuqishëm ka hedhur poshtë një ndërtesë me apartamente,e si pasojë të paktën.

VIDEO/ Inter – Napoli kthehet në tragjedi, tifozit i marrin jetën egërisht

Inter – Napoli, supresfida e Serisë A e luajtur dje, u pasua nga një ngjarje.

Pas Amerikës ndodh hataja edhe në Japoni!

Pas SHBA-ve, bursa bie ndjeshëm edhe në Japoni. Indeksi Nikkei 225 humbi 1,000 pikë, pesë.

Ngjarje e rëndë, makina e policisë i merr jetën këmbësorit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli ditën e Krishtlindjeve. Një person ka ndërruar.

E trishtë, humb jetën politikania vetëm pak ditë pasi…

Është ndarë nga jeta Marta Erika Alonso humbi jetën, guvernatorja e qytetittë Pueblas në Meksisë..

Lëshohet alarmi: Kujdes! Kjo sëmundje po përhapet me shpejtësi

Autoritet shëndetësore nëpër botë kanë ngritur alarmin për fruthin. Në të gjithë planetin , raportohet.

Tërmet i fuqishëm, shkaktohen dëme të shumta materiale

Një tërmet i fuqishëm me epiqendër detin Jona ka lëkundur ishullin e Zakynthos, në Greqi..

E rëndë! Rrëmben autobusin dhe përplas turmën, 5 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinën e largët. Pesë persona, duke përfshirë një.

Krishtlindjet/ Apeli i Papa Françeskut për të pasurit, mos e humbisni!

Me rastin e Krishlindjeve Papa Françesku ka bërë një apel për të kamurit. Papa ka.