Tunden prangat në Korçë, arre.stohen zyrtarë dhe ish zyrtarë të hipotekës

Një aksion për arrestimin e zyrtarëve dhe ish zyrtarëve është zhvilluar mbrëmjen e sotme në.

Forcat e antiterrorit blindojnë Gjirokastrën, Hoxha: Asnjë ekstremist i Agimit të Artë nuk do shkelë në Shqipëri

Ditën kur në Bularat është paralajmëruar mbajtja e një ceremonie në kujtim të Kaçifës, 8.

“Fundi i Marrëzisë”, Tahiri i preku sallonet e të vëllait, sherret e Fatmir Xhafaj sa herë diskutohej bixhozi në …

Marrëdhënia mes Saimir Tahirit nisi të kriset që prej fillimi të mandatit të parë të.

Mosmarrëveshjet brenda qeveris/ 900 të burgosurve “iu digjet” amnistia

Amnistia që të burgosurit presin për vitin e ri duket se këtë vit do të.

Bojkoti që po djeg 900 amnistitë e fundvitit, ish ministri drejtësisë: Propozim për show, nuk kalon se …

Rreth 900 të burgosu nuk do mund të përfitojnë amnistinë e fundvitit për shkak të.

Trondit deputeti: Studentët paguajnë me gja.k, që paratë të shkojnë për…

Nëpërmjet një statusi në facebook deputeti demopkrat Ervin Salijani ka nxjerrë disa akuza për mazhorancë.

Nën hetimine SPAK edhe dosjet e kompanive celulare e ato në krah të politikënëe, e para në listë “Albtelecom”

Klientela që ka mbështetur politikën dhe politikanët është po ashtu në radhën e  dosjeve që.

Lëvizja për Universitetin/ Studentët i kthehen me kushte Ramës

Studentët  janë ngritur në protesta ditën e sotme kundër Edi Ramës dhe politikës së tij,.

“Kryeministri mbetet tek injoranca e përgjithshme se vjeshta është për ngelësat’, studentja – Ramës: Ja përgjigju kësaj…

Rama i quajti injorantë se kishin dhënë provime në vjeshtë për të cilat studentët kërkojnë.

“Qelinë e bëra mike që 17 vjeç”, kalvari i persekutimit te Azis Kullollit: Rrinin dhe 3 muaj pa ushqime, pa …

Një historie e dalë nga dosjet e pluhurorsura të komunizmit vjen për opinionin publik. Ai.