Studentët ‘zbythin Qeverine’ Nikolla pranon kërkesat

Ministria e Arsimit Lindita Nikolla ka dalë në një deklaratë për mediat, pas takimit që.

Studentët e Shkodrës pengohen të protestojnë, studentja rrëfen skandalin

Studentët e Shkodrës janë penguar për të protestuar. Ata akuzojnë rektorin Adem Bekteshi për kërcënime.

Nuk i bashkohen protestës, studentja Shkodrane kërkon dorëheqjen nga këshilli studentor, ja letra!

Studentja e fakultetit të Drejtësisë Melisa Braci, ka dorëzuar dorëheqjen nga Këshilli studentor Shkodër, pasi.

CIA dërgon anije të mbushura me armë/ Çfarë po ndodh në Durrës?

Gazeta serbe ‘novosti’ shkruan se një anije amerikane e ngarkuar me armë të  teknolegjisë së.

Mbante kufje në vesh, ja çfarë i ndodhi 30 vjeçarit në Elbasan

Elbasan-Aksident në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Cerrik-Aksidenti në vendin e quajtur “Ura e Zezë”. Burime.

“Nuk jemi bankomat mër legena”, shpërthejnë studentët: Revolucion, jo negociata me ministren arrogante dhe injorante

Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit dhe Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës janë sot.

Studentët mbushën rrugët e Tiranës, reagon për herë të parë Edi Rama

Kryeministri Rama ka reaguar për protestën e studenteve. Në përgjigje të shqetësimit të një qytetari.

Tensionohet situata/ Ja me çfarë qëllojnë drejt Ministrisë

Është tensionuar protesta e studentëve në Tiranë. Të revoltuar ata kanë hedhur vezë, lapsa, stilolapsa,.

Lajm i fundit/ Zhduket prej 7 ditësh, familjarët mendojnë se

Një 21-vjeçar në Maqellarë të Dibrës rezulton i zhdukur prej 7 ditësh. Familjarët e Mateo.

Nuk bisedoj në rrugë/Nikolla ka frikë të shkojë tek studentët

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ka reaguar pas protestës së studentëve të cilët kërkojnë ulje.