E rëndë! Rrëmben autobusin dhe përplas turmën, 5 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinën e largët.

Pesë persona, duke përfshirë një polic lokal, u vra.në dhe 21 persona të tjerë u plagosën pasi një autobus përplasi turmën e këmbësorëve në qytetin Longyan, në provincën Fujian në juglindje të Kinës.

Mësohet se autobusi u rrëmbye nga një person i ar.matosur me thi.kë, i cili më pas përplasi këmbësorët këmbësorët.

Siç transmetojnë mediat në Kinë, autori i sulmit  u arr.estua nga policia.