Shpë.rthim i fuqishëm, 2 viktima dhe dhjetëra të pla.gosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali.

Since pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti, raportohet se dy persona kanë humbur jetën dhe mbi 10 janë pla.gosur rëndë.

Sipas medieve italiane, mësohet se ngjarja ka ndodhur në Borgo Quinzio, në Rieti, ku uushënua shpë.rthim i një cisterne që po shkarkohej në karburant.

Mes të pla.gosurve ka dhe punonjës të zjarrfikëses, të cilët po punonin për shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihen ende shkaqet e shpër.thimit të cisternës, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar disa zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.