VIDEO/ “Me gishta të thy.er dhe sy të nxirë”, çifti rrëfen tm.errin e grabitjes

Një çift, burrë e grua, janë dhu.n.uar nga 6 grabitës të cilët pasi i rr.ahën u vodhën sendet me vlerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Çermen i Dibrës.

Në një rrëfim për ABCneës ata tregojnë se ccfarë ndodhi. Zonja e shtëpisë tregon se i kanë thyer brinjët dhe gishtin, ndërsa kryefamiljari ka shenja të dukshme në fytyrë. Ata kërkojnë që policia të gjejë sa më parë autorët.

Policia mblodhi disa kuti bixhuterish për të testuar shenjat e gishtave me qëllim grumbullimin e ndonjë prove të mundshme për gjetjen e autorëve të dhu.nës dhe gr.abitjes të të moshuarve.

Lexo edhe: